O skupině SBS Ecoclean

Skupina SBS Ecoclean Group sdružuje značky Ecoclean, UCM a Mhitraa a zaměstnává přibližně 900 pracovníků v devíti zemích.

Ve 12 závodech po celém světě vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme stroje, systémy a služby pro aplikace zahrnující průmyslové čištění a odmašťování dílů, přesné čištění dílů ultrazvukem, odjehlování vysokotlakým vodním paprskem, přípravu povrchů a povrchovou úpravu. 

Naše kompetenční centra v Monschau a Filderstadtu (Německo) jsou průkopníky v oblasti technických znalostí a aktivně podporují jednotlivé společnosti Skupiny po celém světě prostřednictvím výzkumu,vývoje a inovací.

V našich Testovacích centrech se zákazníci mohou spolehnout na naši zkušenou technickou podporu při provádění čisticích zkoušek na autentických dílech z vlastní výrobní linky.

Naše řešení pro čištění dílů a povrchovou úpravu lze snadno integrovatdostávajících výrobních a montážních linek.

Protože naši zákazníci potřebují více než jen náhradní díly, kontrolu a údržbu, zahrnují naše služby také úpravy a poradenství s ohledem na energetickou účinnost, optimalizaci zdrojů a snižování emisí CO².

A protože víme, jak důležité je školení pro optimální výsledek čištění dílů a povrchové úpravy, nabízíme v naší Akademii semináře, školení a praktické poradenství.

[Translate to Tschechisch:] Hauptquartier SBS Ecoclean Group Frankfurt am Main

Frankfurt am Main (DE)

Ecoclean GmbH Filderstadt

Filderstadt (DE)

Ecoclean GmbH Monschau

Monschau (DE)

Ecoclean Technologies S.A.S Le Mans

Le Mans (FR)

UCM AG Rheineck

Rheineck (CH)

[Translate to Tschechisch:] Ecoclean UK Alcester

Warwick (UK)

Ecoclean Technologies spol. s r.o. Oslavany

Oslavany (CZ)

[Translate to Tschechisch:] Ecoclean Inc. Southfield (MI)

Southfield (US)

SBS ECOCLEAN MÉXICO, S.A. DE C.V. Querétaro

Guanajuato (MX)

[Translate to Tschechisch:] Ecoclean Machinery (Shanghai) Co., Ltd.

Shanghai (CN)

Ecoclean Machines Private Limited Pune

Pune (IN)

[Translate to Tschechisch:] Mhitraa Engineering Equipments Pvt. Ltd. Chennai

Chennai (IN)


Intro Text

Historie

V průběhu času ...

 • 2023

  Začíná další kapitola: Slavnostní otevření nového závodu v Pune!

  Společnost Ecoclean India přesunula svou kancelář a továrnu do nové lokality v Bhosari v Pune, aby rozšířila své aktivity a zvýšila efektivitu výroby. Moderní zařízení se může pochlubit špičkovými technologiemi a moderním vybavením, což firmu předurčuje k dalšímu růstu a úspěchu. Nový závod se rozkládá na ploše více než 22 000 čtverečních stop a zahrnuje moderní zařízení pro průmyslové čištění dílů, ultrazvukové čištění a řešení pro povrchovou úpravu. Více na www.ecoclean-india.com

   

   

 • 2023

  Ecoclean vstupuje do industrializace technologie budoucnosti – Vývoj škálovatelných elektrolýzních zařízení

  Elektrolýza je klíčovou technologií na cestě k uhlíkové neutralitě. Pro účinné a udržitelné zavedení této technologie je třeba rychle vyvinout mezinárodně konkurenceschopné a škálovatelné systémy elektrolýzy v rozsahu megawattů a uvést je do sériové výroby. Společnost Ecoclean GmbH řeší tento úkol společně s Centrem pro výzkum solární energie a vodíku v Bádensku-Württembersku (ZSW). Společnost, která je již známá jako výrobce systémů pro čištění průmyslových dílů, tak rozšiřuje své obory podnikání o technologii budoucnosti. Více na www.ecolyzer.com

   

 • 2022

  Ecoclean rozšiřuje kapacitu pro zkoušky čištění v oblasti zdravotnické techniky – Nové testovací centrum pro čisticí aplikace v oblasti MedTech

  Která koncepce systému je z hlediska čistoty a ekonomické efektivity správná, se zjišťuje na základě čisticích zkoušek s originálními součástmi nebo zkušebními vzorky. V závodě v Monschau uvedla společnost Ecoclean v roce 2022 do provozu testovací centrum s čistou místností, které se zaměřuje na velmi jemné čištění komponentů MedTech. To umožňuje vývoj čisticích procesů a procesních parametrů specifických pro daný výrobek a zajišťuje, že každá součást je ošetřena validovanými procesními parametry a že požadované čistoty je dosaženo stabilním a reprodukovatelným způsobem.

 • 2022

  Společnost Ecoclean rozšiřuje kapacitu pro testy čištění s vysokou čistotou - Nové testovací centrum pro aplikace čištění s vysokou čistotou

  Společnost Ecoclean GmbH koncem listopadu slavnostně otevřela nové testovací centrum pro čištění vysoké čistoty ve svém výrobním závodě v Dettingen unter Teck. Společnost zde vytvořila zázemí a podmínky pro provádění čisticích zkoušek high-tech komponent s extrémně vysokými požadavky na čistotu. Ve finálním čisticím prostoru, který se nachází ve validované čisté místnosti třídy ISO 7 se zónami ISO 6, lze provádět čisticí zkoušky s nejvyššími požadavky na čistotu, např. stupně 2 a 1.

 • 2021

  Ecoclean UK na novém místě - ideální prostředí pro nalezení optimálního řešení úklidu. Více prostoru pro ještě lepší podporu a rozsáhlejší možnosti testování - tyto cíle se podařilo naplnit přestěhováním do zcela nových obchodních prostor v Alcesteru. Společnost Ecoclean UK, dodavatel perspektivních strojů a služeb pro čištění průmyslových dílů, přesné čištění dílů, odstraňování otřepů a povrchovou úpravu, působí od června 2021 v nových prostorách. Nachází se v jednotce 10A v Arrow Business Park, Alcester Employment Park, Arden Forest Way v Alcesteru v hrabství Warwickshire.

   

   

 • 2021

  Ecoclean Connect: platforma pro digitalizaci a vzdálený servis pro zvýšení produktivity a konkurenceschopnosti. Zvyšující se požadavky na kvalitu, přísnější požadavky na sledovatelnost, více projektů podle požadavků zákazníků a kratší dodací lhůty - výzvy, kterým čelí výrobní podniky, jsou stále rozmanitější. Automatizace, digitalizace a propojení jsou základními předpoklady pro jejich překonání. Společnost Ecoclean podporuje digitální transformaci procesů čištění dílů svým inovativním cloudovým řešením Ecoclean Connect.

   

   

 • 2020

  Společnost Ecoclean získává za svůj EcoCvelox zlatou německou cenu za inovace. Společnost Ecoclean patří mezi vítěze letošní Německé ceny za inovaci, kterou uděluje Německá rada pro design. Systém EcoCvelox, který byl uveden na trh v roce 2019, získal zlaté ocenění v divizi "Stroje a technika" v soutěžní třídě "Excellence in Business to Business". Mezi rozhodující kritéria patřila míra inovace, technická kvalita a funkčnost, přínos pro uživatele a nákladová efektivita.

   

   

 • 2020

  Společnost Ecoclean uvádí na trh novou servisní aplikaci, která optimalizuje komunikaci pro její zákazníky po celém světě. Jednoduchá, rychlá a přímá cesta k zákaznickým službám. Ať už se jedná o dotaz ohledně údržby, technický problém nebo potřebný náhradní díl - nová servisní aplikace pro IOS a Android umožňuje snadno kontaktovat servisní tým přímo na příslušné pobočce společnosti Ecoclean. Oboustranné spojení v reálném čase prostřednictvím funkce chatu a videotelefonie s živým přenosem obrazu umožňuje rychlé a efektivní řešení problémů.

   

   

 • 2020

  UCMSmartLine, nový vysoce flexibilní, modulární ultrazvukový systém pro přesné čištění. V mnoha průmyslových odvětvích a na mnoha trzích se společnosti potýkají s rostoucími požadavky na čistotu svých dílů. Ty lze často splnit pouze pomocí přesných čisticích procesů přizpůsobených požadavkům. Pro takové aplikace vyvinula společnost UCM novou, cenově výhodnou řadu ultrazvukového čištění UCMSmartLine. Je založena na standardizovaných modulech a zahrnuje integrované elektrické a řídicí systémy pro čištění, oplachování, sušení, nakládku a vykládku a také univerzální transportní systém. Moduly lze konfigurovat a vytvářet tak na míru rozšiřitelné systémy pro předběžné, průběžné a konečné čištění.

   

   

 • 2019

  Společnost Ecoclean uvádí na trh nový EcoCvelox, vysokotlaký systém pro odstraňování otřepů vodním paprskem v kombinaci s nízkotlakými procesy čištění. Se zcela novou koncepcí systému EcoCvelox představuje společnost Ecoclean vysoce flexibilní modulární řešení pro nákladově efektivní vysokotlaké odstraňování otřepů vodním paprskem a čištění v rámci jednoho postupu. Procesně konfigurovatelný a rozšiřitelný stroj s integrovaným lineárním dopravním systémem umožňuje zpracování dílů o rozměrech až 200 x 200 x 200 mm s dobou cyklu pouhých 15 sekund na jednu paletu v tzv. jednodílném toku.

   

   

 • 2018

  Zahájení provozu společnosti Ecoclean v Pune
  Nové jméno, nové logo a nová adresa: Stejně jako ostatní společnosti SBS Ecoclean Group v roce 2017, byla přejmenována také dceřiná společnost v Indii v Pune z Dürr Ecoclean – c/o Schenck RoTec (I) Ltd na Ecoclean Machines Private Limited. Prostřednictvím SBS Ecoclean Group, se společnost Ecoclean v Pune stala nezávislou entitou, která zahájila vlastní místní produkci strojů pod dohledem Odborných středisek v Monschau a Filderstadtu Německo. Společnost také změnila svoji adresu, přestěhovala se do nového zařízení s většími prostory a lepší infrastrukturou pro výrobu a kanceláře

   

 • 2018

  Založena jako Jedna skupina
  SBS Ecoclean Group dokončila na 100 % vyřazovací integrační proces obchodních jednotek pro Čištění průmyslových dílů & Povrchových úprav. Společnost zaměstnává cca 900 pracovníků na 12 místech v devíti zemích po celém světě, včetně dvou Odborných středisek v Německu - Monschau a Filderstadt.

  Globální pro globální – lokální pro lokální: Celosvětově znamená značka Ecoclean Řešení čištění součástí & Povrchových úprav. UCM je důvěryhodná značka a poskytovatel jemného vodného a ultrajemného čištění. Prostřednictvím dceřiné společnosti Mhitraa v Chennai (Indie), prezentuje společnost SBS Ecoclean Group flexibilitu působnosti, jak na globální úrovni poskytovatele špičkových technologií, tak na úrovni lokální na základě širokých znalostí místních specifik a potřeb zákazníků.

   

 • 2017

  Ze společnosti Dürr Ecoclean se stává Ecoclean!
  V souvislosti s předchozí změnou majitele nyní skupina SBS Ecoclean Gruppe vystupuje jako samostatná skupina firem a společně s novým, svěžím a moderním korporátním designem spouští velkoryse pojatou marketingovou ofenzívu na veletrhu parts2clean ve Stuttgartu. Jedním z vrcholů prezentace na veletrhu je manipulátor Ecoclean SCARA, který je v příslušném prostředí názorně předváděn prostřednictvím technologie virtuální reality. Globálně vystupující skupina tím podporuje svou pozici jako celosvětový technologický a tržní lídr v oblasti průmyslového čištění součástí a obrábění povrchů.

 • 2017

  Ve 100. roce své existence, v roce 2016, objednala společnost BMW Group u společnosti Dürr Ecoclean 100. čisticí zařízení EcoCflex. Jubilejní exemplář flexibilní robotické buňky je součástí „trojsady“ a je vybaven speciálním lakováním. Zařízení se od začátku května roku 2017 používají při sériové výrobě ve společnosti Motorenwerk Steyr.

 • 2017

  Čínská společnost Shenyang Blue Silver Group (SBS) jako strategický investor od 1. 4. 2017 přebírá 85% podíl na skupině Dürr Ecoclean Gruppe. Společnosti Dürr AG zůstane 15procentní podíl. Ecoclean bude do budoucna na trhu působit jako samostatná skupina firem. Strategickým cílem je dále rozvíjet pozici skupiny Ecoclean Gruppe na mezinárodním trhu a budovat aktivity v oblasti průmyslového čištění součástí a obrábění povrchů.

 • 2016

  Od prosince 2016 je společnost Dürr Ecoclean je ve Velké Británii zastoupena samostatnou jednotkou jako poskytovatel vodních čisticích zařízení a zařízení pro čištění rozpouštědly. Společnost Ecoclean UK Ltd. se sídlem ve Warwicku (UK) se stará o zákazníky z Velké Británie a Irska a díky vlastnímu technologickému centru nabízí možnost čisticích zkoušek za podmínek blízkých výrobním podmínkám.

 • 2016

  Na veletrhu parts2clean ve Stuttgartu se představuje nové zařízení EcoCcompact. V úplném vakuu pracující jednokomorové zařízení pro čištění a konzervaci modifikovanými alkoholy a nehalogenovými uhlovodíky pro hospodárné a spolehlivé čištění rozpouštědly.

 • 2015

  Společnost Dürr Ecoclean investuje do rozšíření obchodní činnosti s čisticí technikou v Indii. K 16. listopadu 2015 přebírá společnost Dürr Ecoclean indického poskytovatele, společnost Mhitraa Engineering Equipment Ltd., s více než 50 zaměstnanci a sídlem v Čennaí. Společnost Mhitraa špičkovým lokálním specialistou na průmyslová čisticí zařízení. Podnik disponuje úzkými dodavatelskými vztahy s automobilovými a motocyklovými výrobci a dodavateli motorů v Indii.

 • 2014

  Na výstavě Innovation Days v Monschau představuje společnost Dürr Ecoclean nově vyvinutá zařízení EcoCflex 3 a EcoCdry. EcoCflex 3 kombinuje moderní a osvědčené čisticí procesy, jako je mytí ostřikovacím zaplavením, ostřikovací čištění nebo vysokotlaké aplikace, s flexibilitou manipulátorů Ecoclean SCARA. Kompletní řízení stroje a manipulátoru zajišťuje jednotka CNC. Znovu se výrazně snížila potřeba místa a spotřeba energie.
  V současnosti je po celém světě instalováno více než 100 zařízení EcoCflex 3.

 • 2014

  Společnost Dürr Ecoclean pokračuje v inovační ofenzivě a na veletrhu parts2clean ve Stuttgartu poprvé představuje zařízení EcoCwave. EcoCwave je novým univerzálním zařízením pro vodní čištění součástí. Díky univerzálním možnostem použití, zákaznickým variantám vybavení, minimální instalační ploše, sníženým nákladům na výrobu jednoho kusu a stabilní procesní kvalitou zařízení EcoCwave výrazným způsobem přispívá ke zlepšení vaší konkurenceschopnosti a tvorby hodnot.

 • 2013

  Na veletrhu parts2clean ve Stuttgartu společnost Dürr Ecoclean poprvé představuje zařízení EcoCcore. EcoCcore je zařízení koncipované pro čištění rozpouštědly, které je dokonale přizpůsobeno rostoucím požadavkům na kvalitu součástí v nejrůznějších oborech. Nabízí maximální flexibilitu, vysokou výkonnost z hlediska kapacity a objemu a zaručuje tak optimální využití nákladů. V současnosti je po celém světě instalováno více než 200 zařízení.

 • 2009

  V prosinci 2009 přebírá společnost Dürr Ecoclean společnost UCM AG z Rheinecku (CH) s více než 50 zaměstnanci specializovanou na ultrazvuková čisticí zařízení. Díky integraci UCM se společnost Dürr Ecoclean stává kompletním poskytovatelem všech druhů průmyslových čisticích aplikací od předčištění přes mezičištění až po jemné a důkladné čištění.

 • 2006

  Společnost Dürr Ecoclean Monschau poprvé představuje čisticí zařízení EcoCtrans a EcoCflex Classic. EcoCtrans je výkonným přenosovým čisticím zařízením v důsledně modulární konstrukci. EcoCflex je flexibilním robotickým čisticím zařízením. Různé čisticí procesy se provádějí centrálně v pracovní komoře. Jsou v něm instalovány systémy s tlakem 10 bar k předčištění, silné vstřikovací systémy nebo multifunkční nádoba pro výkonné mytí vstřikovacím zaplacením. V současnosti bylo po celém světě prodáno více než 500 robotických buněk.

 • 2006

  Prostřednictvím pracoviště v Puné společnost Dürr Ecoclean rozšiřuje své aktivity v Indii v oblasti průmyslové čisticí techniky. Těžištěm výrobního programu jsou průmyslová čisticí zařízení pro automobilové a průmyslové zákazníky. Na pracovišti v Puné pracuje cca 20 zaměstnanců v oblasti administrativy, distribuce a služeb.

 • 2005

  Převzetí společnosti Agullo Chekia v Oslavanech (Česká republika). Více než 60 zaměstnanců se podílí na výrobě zařízení pro čištění rozpouštědly EcoCcompact a Minio 85C pro celý svět.

 • 2004

  Společnost Dürr Ecoclean rozšiřuje své aktivity v oblasti průmyslové čisticí techniky na výrobním stanovišti v Šanghaji (Čína). Těžištěm výrobního programu jsou průmyslová čisticí zařízení pro automobilové a průmyslové zákazníky. Na pracovišti v Šanghaji je zaměstnáno více než 160 zaměstnanců v oblasti administrativy, distribuce, konstrukce a výroby.

 • 1998

  Druhé sympozium společnosti Dürr Ecoclean Monschau a představení technologie zařízení KVI. Díky kombinaci ostřikovacího čištění a mytí vstřikovacím zaplavením jsou důkladně čištěny jak vnější povrchy, tak obtížně přístupné díry a dutiny uvnitř obrobků.  V současnosti je po celém světě instalováno více než 150 zařízení.

 • 1996

  Rozšíření aktivit v oblasti průmyslové čisticí techniky na severoamerickém kontinentu a otevření externí kanceláře pod hlavičkou společnosti Dürr Automation Inc. ve Wixomu, Michigan (USA). V současnosti společnost Ecoclean Inc. zaměstnává více než 70 zaměstnanců v Southfieldu, Michigan (USA).

 • 1996

  Dürr Reinigungstechnik se vyčleňuje. Koncern Dürr Beteiligungs-AG, vedoucí systémový dodavatel pro automobilové lakovny na celém světě, k 1. 1. 1996 sdružuje aktivity produktové oblasti „Průmyslová čisticí technika“ do jedné samostatné společnosti. Nová společnost vystupuje pod jménem Dürr Ecoclean GmbH se sídlem ve Filderstadtu. Je ve 100% vlastnictví společnosti Dürr-Beteiligungs-AG. Tímto krokem se podle slov šéfa představenstva Hanse Dietera Pötsche zvýší konkurenceschopnost společnosti Dürr.

 • 1993

  V podnikové oblasti průmyslové čisticí techniky jsme si stanovili cíl plánovat a realizovat technicky, ekonomicky a ekologicky optimální čisticí zařízení. Podniková oblast průmyslové čisticí techniky na pracovišti Monschau, které realizuje zakázková špičková speciální zařízení pro velké zákazníky z automobilového sektoru a pracovišti Filderstadt, které prodává převážně standardní čisticí zařízení pro všeobecný průmysl. Společnost Stic Hafroy vyřizuje celý francouzský trh s čištěním.

  Obrat: 138 milionů DM (70,56 milionů eur)
  AE: 120 milionů DM (61,36 milionů eur)
  602 zaměstnanců

 • 1992

  Společnost Dürr Ecoclean Monschau na sympoziu poprvé představuje technologie pro zařízení DGI a SFI. Osvědčená čisticí metoda na bázi mytí vstřikovacím zaplavením (IFW) s lineárním zaplavovacím systémem a následným ostřikováním. Volitelné odbřitování vysokotlakým vodním paprskem řeší dodatečné úkoly odbřitování. V současnosti je po celém světě instalováno více než 250 zařízení.

 • 1989

  Společnost Dürr přebírá společnost Stic Hafroy S.A. v Loué ve Francii, která se specializuje na čisticí techniku. Těžištěm výrobního programu byla průmyslová čisticí zařízení a automatizační systémy, která se používají převážně na výrobních linkách v automobilovém průmyslu. V současnosti společnost Ecoclean Technologies S.A.S. se sídlem v Le Mans zaměstnává cca 35 zaměstnanců v oblasti administrativy, distribuce, konstrukce a výroby.

 • 1985

  Obchodní integrace společnosti Dürr Ecoclean do Dürr GmbH jako produktová oblast Průmyslová čisticí technika (IRT – Industrielle Reinigungstechnik) se sídlem v Zuffenhausenu. Obrat ve Filderstadtu: 24,5 milionů DM při 177 zakázkách.

 • 1971

  Založení společnosti Dürr Ecoclean na pracovišti Monschau dne 3. 5. 1971. Těžištěm výrobního programu tenkrát stejně jako dnes byla průmyslová čisticí zařízení, která se používají převážně na výrobních linkách v automobilovém průmyslu. Na celkové ploše více než 10 000 m² je zaměstnáno více než 250 zaměstnanců v oblasti administrativy, distribuce, konstrukce a výroby.

 • 1956

  V roce 1956 začala úspěšná historie dnešní skupiny Ecoclean Gruppe zahájením výroby v závodě ve Filderstadt, tehdy ještě pod názvem Deinert Galvanotech. Těžištěm výrobního programu tenkrát stejně jako dnes byla průmyslová čisticí zařízení, která se používají především v obecné průmyslové oblasti. Po rozšířeních a přestavbách v letech 1990 a 2000 je na celkové ploše více než 10 000 m² zaměstnáno asi 200 zaměstnanců v oblasti administrativy, distribuce, konstrukce a výroby.

Historie

Poslání a vize

Ecoclean Vision Statement

Naše vize

 • V oblasti technologií průmyslového čištění a průmyslové povrchové úpravy jsme v globálním měřítku na špičkové pozici.
 • Zaměřujeme se na potřeby zákazníka, inspirují nás technologie, spočívající na inovacích.
 • Naše produkty a služby udávají směr.

Ecoclean Mission Statement

Naše poslání

 • Dlouhodobě se zaměřujeme na udržitelnost partnerských vztahů s našimi zákazníky a dodavateli.
 • Investujeme do inovací, abychom naše zákazníky podporovali při dosahování jejich úspěchu.
 • Efektivitu výroby zajišťujeme kvalitou našich produktů a služeb.
 • Neustále rozšiřujeme naše působení v globálním měřítku.

Ecoclean Values Statement

Naše hodnoty

 • Stojíme za objektivní liberální kulturou, která si cení rozmanitosti a tvořivosti.
 • Myslíme a jednáme podnikatelským duchem.
 • Během práce se zaměřujeme na řešení, udržitelnost a důvěryhodnost.
 • Sociální a environmentální odpovědnost vnímáme jako důležitou věc.

Poslání a vize

Řízení

Hongsheng Guo

Jednatel a Group CEO

Od dubna 2017 je pan Hongsheng Guo jednatelem společnosti SBS Ecoclean GmbH a CEO skupiny SBS Ecoclean Group.

 • Narodil se v roce 1962 v Šen-jangu v Číně
 • V roce 1996 založil skupinu SBS Group v Číně pod heslem „technology drives the future“
 • V březnu 2017 se stal vedoucím obchodní divize Čištění a obrábění povrchů společnosti Dürr AG

Dr. Zhisen Yu

Generální ředitel SBS Ecoclean GmbH; Finanční ředitel skupiny SBS Ecoclean Group; generální ředitel Ecoclean GmbH, Německo

Dr. Yu působí ve skupině SBS Ecoclean od 1. 1. 2017 jako finanční ředitel skupiny. Je přímo zodpovědný za všechny aspekty související s financemi a kontrolou skupiny, stejně jako za oblast compliance, HR/organizaci a IT skupiny. S účinností od 17. dubna 2023 byl Dr. Zhisen Yu jmenován do vedení společnosti jako obchodní ředitel společnosti Ecoclean GmbH. Kromě toho byl s účinností od 13. října 2023 jmenován do funkce generálního ředitele společnosti SBS Ecoclean GmbH (centrála skupiny SBS Ecoclean).

 • Narozen v roce 1983 v Číně
 • Titul Dr. rer. oec. získala v roce 2013 v Německu.
 • Do skupiny SBS Ecoclean Group nastoupil v roce 2017
 • Zodpovědný za všechny finanční aspekty skupiny, jakož i za HR a IT skupiny.
 • Člen správní rady společnosti Ecoclean GmbH, Německo

Michael Förster

Předseda představenstva Ecoclean GmbH, Německo

Michael Förster působí ve společnosti Ecoclean již více než 30 let. V listopadu 2010 převzal funkci předsedy představenstva dnešní společnosti Ecoclean GmbH. Michael Förster je zodpovědný za sekci automobilového průmyslu společnosti Ecoclean v Evropě a Asii a celosvětově za oblast jemného čištění a povrchových úprav. 

 • Narozený v roce 1962 v Belgii

 • Začátek spolupráce ve společnosti Ecoclean GmbH Monschau v roce 1987

 • Prezident společnosti Ecoclean Technologies SAS ve Francii, výkonný ředitel společnosti Ecoclean Technologies spol. s r. o. v České republice, člen dozorčí rady společnosti UCM AG ve Švýcarsku


Ralf Dienel

Jednatel Ecoclean GmbH, Německo

Pan Ralf Dienel působí ve společnosti Ecoclean více než 20 let. V roce 2011 převzal pozici Vice President Operations ve Filderstadtu. Od dubna 2018 se pan Ralf Dienel stává jednatelem společnosti Ecoclean GmbH a přebírá odpovědnost za Centrum kompetencí ve Filderstadtu.

 • Narodil se v roce 1966 v Nigérii
 • V roce 1996 nastoupil u společnosti Dürr Ecoclean GmbH
 • Je odpovědný za obchodní oblast Cleaning Industrial
 • Prezident společnosti Ecoclean GmbH ve Filderstadtu a člen správní rady společnosti Ecoclean Machines Pvt. Ltd Pune, Indie a společnosti Mhitraa Engineering Equipments Pvt Ltd. v Chennai, Indie.

Mark Jackson

CEO Ecoclean Inc., USA


V dubnu 2018 převzal pozici generálního ředitele společnosti Ecoclean, Inc. Southfield, Michigan pan Mark Jackson. Ze své pozice se stal zodpovědným za oblast čištění a povrchových úprav skupiny SBS v zemích NAFTA.

 • narozený 1961 ve Velké Británii
 • vstup do společnosti Dürr Ecoclean, Warwick, UK v roce 1991 na pozici Manažera prodeje, později na pozici Obchodní ředitel a Viceprezident prodeje
 • 2010 – 2013 Viceprezident rozvoje pro podnikání a managementu řízení v  Dürr Inc.
 • 2013 - 2018 Generální ředitel výroby strojů pro automotiv pro oblast Detroi
 • duben 2018 návrat do společnosti Ecoclean, zastřešenou skupinou SBS Ecoclean Group, na pozici CEO Ecoclean, Inc.

Frank Gijsen

Generální ředitel společnosti Ecoclean Machinery (Shanghai) Co., Ltd., Čína

V lednu roku 2020 nastoupil Frank Gijsen na pozici generálního ředitele společnosti Ecoclean Machinery v čínské Šanghaji. Je odpovědný za oblast čištění a povrchové úpravy průmyslových součástí skupiny SBS Ecoclean Group v Číně pro jihovýchodní Asii.

 • Narodil se v roce 1969 v Belgii;
 • Má více než 25 let zkušeností z mezinárodních strojírenských společností, zejména v sektoru automobilového průmyslu a průmyslového podnikání a má úzké vazby na čínský trh (žije v Číně od roku 2004);
 • Od roku 2004 do roku 2010 byl provozním ředitelem a později generálním ředitelem pobočky německého výrobce filtračních systémů chladicích kapalin v Šanghaji.
 • Od roku 2010 do roku 2014 pracoval na pobočce jedné německé strojírenské společnosti. Od roku 2010 do roku 2012 působil jako prodejní ředitel obchodní jednotky zaměřené na čištění průmyslových součástí. Poté byl generálním ředitelem obchodní jednotky plnicích strojů a testovacích řešení pro automobilový a průmyslový trh i pro výrobní linky chladicích a klimatizačních zařízení;
 • V letech 2014 až 2019 pracoval v různých funkcích jako obchodní ředitel, generální ředitel a nezávislý poradce pro jednu čínskou a několik evropských společností zaměřených na automatizaci a strojírenství, kde působil jako spojovací článek mezi Evropou a Čínou.
Řízení

Ekologie a kvalita osvědčení

Certifikáty

V rámci naší snahy o neustálé zlepšování a rozvoj našich procesů necháváme pravidelně kontrolovat a certifikovat účinnost těchto procesů a systémů řízení.

Systém řízení kvality

Společnost SBS Ecoclean odpovídá za vynikající kvalitu výrobků a spolehlivost při zpracování projektů. Základem naší kvality je pevně ukotvené povědomí našich zákazníků o kvalitě a pozitivní podniková atmosféra. To znamená, že jsou výrobky, postupy a procesy podrobovány zkoumání a zlepšovány. Zásady kvality jsou zaváděny do výroby a projektové činnosti podle norem společnosti Ecoclean příp. podle systému řízení kvality Ecoclean. 

Systém řízení životního prostředí

V koncernu zaměřeném na výrobu strojů a zařízení, který ve své oblasti působnosti zaujímá vedoucí na světovém trhu, je dodržování všech příslušných zákonů o životním prostředí a ekologických předpisů, dodržování ekologických zásad a politik jakosti skupiny SBS Ecoclean Gruppe samozřejmou povinností pro všechny zaměstnance:

 • Včasná úprava výrobků při změně zákonných podmínek (právní jistota)
 • Nízkoemisní výrobky: Minimalizace emisí hluku, emisí vypouštěných do vzduchu a spotřeby vody
 • Výrobky šetrné vůči přírodním zdrojům: Minimalizace spotřeby čisté vody a vypouštění odpadních vod, spotřeby energie a vstupních látek
 • Rozsáhlé využívání možností recyklace
 • Minimalizace množství odpadu
Ekologie a kvalita osvědčení

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky

Zde najdete všeobecné obchodní, dodací a montážní podmínky skupiny SBS Ecoclean Gruppe.

Vysvětlení k omezení exportu

Společnost SBS Ecoclean u vás objednala díly, které budou dodány do země určení mimo EU, a proto pro ně může platit omezení exportu. Vyplněný dotazník podepište a odešlete ho společně s potvrzením objednávky na oddělení nákupu.

Práva zaměstnanců

Zaměstnanec je povinen neodvolatelně dodržovat výše uvedená práva na ochranu zaměstnanců podle zákonů platných v příslušné jurisdikci.

Všeobecné obchodní podmínky
Downloadform pdf cz